pátek 31. ledna 2014

Měsíční chvástačka - Leden 2014
Od Judit
Ano, už i já jsem nevydržela a jdu do toho! :D Když ono je hrozně hezký všechny ty knížky vidět pohromadě. Slova v závorce vynechejte. (A jsem taky zlý člověk, protože se ráda chlubím všemi knihami, které mám :P)

středa 29. ledna 2014

Recenze: Šampion | Tak. A mám po očích

ŠampionPočet stran: 369
Série: Legenda, 3
Nakladatelství: CooBoo, 2014
Hodnocení Goodreads: 4.43 (z 14 477 hodnocení)
Anotace:
On je legenda.
Ona je fenomén.
Kdo bude šampion?

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?

Závěrečný díl trilogie Legenda, který vás překvapí strhujícím závěrem.

OH MY FUCKING GOD! Právě mi Marie Lu totálně zničila oči. Mám dokonce strach se jít podívat do zrcadla. (A hádáte správně, nakonec to stejně udělám.)

neděle 26. ledna 2014

Recenze: Nebezpečná láska | Mafie a New York City

Nebezpečná láska (Bavettovi, #1)Počet stran: 376
Série: Bavettovi, 1
Nakladatelství: Fragment, 2012
Hodnocení Goodreads: 3.68 (z 35 441 hodnocení)
Anotace:
Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Po přečtení S hlavou v oblacích pejru jsem si byla jistá, že mě styl psaní Kateřiny Petrusové bude bavit. A opravdu bavil, její prvotina byla úchvatná.

čtvrtek 23. ledna 2014

Můj autor roku 2013

Syki přišla s tímto projektem, takže momentálně přerušuju prezentaci do angličtiny a vrhám se do tohohle :) Jde o vybrání autora, který byl za rok 2013 nejlepší, úvodní článek najdete tady.
A kdo se stal mým autorem roku?

pondělí 20. ledna 2014

Recenze: Zář | Obálka vs. Obsah


Zář (Zář, #1)Počet stran: 400
Série: Zář, 1
Překlad: Markéta Demlová
Nakladatelství: Knižní klub, 2011
Originální název: Halo
Hodnocení Goodreads: 3.68 (z 35 441 hodnocení)
Anotace:
Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.


Když jsem tuto knihu viděla vystavenou na poličce v knihovně, obálka mě úplně uchvátila a já si řekla, že bych si ji mohla přečíst.
Doma mi hodně dlouho ležela na poličce a mě se do ní pořád tak nějak nechtělo. Dávala jsem přednost jiným knihám, a najednou jsem viděla seznam TopHnusů od Katherine, no... že jsem na to nedala!

Děj Záře mě opravdu nechytil. Říkám si, že poslední dobou nacházím stále horší a horší knížky, nutně už potřebuju Pokrevní pouta! :D Abych to nepřeháněla, nejdřív vyberu to, co se mi na knížce líbilo:
Xavier... docela. Byl to fajn kluk. Nejlepší byl ten rozhovor o Luciferovi, jak tomu všemu dodává dramatičnost. Tohle se mi opravdu líbilo. Pak to taky bylo oslovení Gabe pro Gabriela, když to je navíc archanděl, z toho jsem se skoro potrhala smíchy.
Bohužel, dál už se nic nedá najít.

Hlavní hrdinka Bethany je opravdu úplně blbá. Na žádné stránce nezapomene zmínit, jak je pro ni těžké, že už není anděl, ale má lidskou podobu - a to fakt nekecám. Schválně to přečtěte, Bethany mi přišla ještě horší než pětiletý děcko. Ivy byla taková, jak bych to řekla? Nepraktická? Hm, to zní divně. Ale jo, prostě byste takovou holku nenašli. Oukej, je sice zkušeným andělem, ale i tak... a Gabriel byl ještě horší. Takový až příliš starostlivý taťka, který neví, jak se má ke svému dítěti chovat.
Kamarádka hlavní hrdinky jménem Molly (tady se pozná, že mě ta kniha opravdu nebrala, já půl hodiny pátrala nad jménem - tu knihu jsem dneska neměla vracet, měla jsem tušit, že ji ještě budu potřebovat :D) je taky taková nějaká divná, nedokážu si představit, že bych měla někoho takového jako "přítele"!


Neberte to špatně, prostě je to jeden z názorů... zkuste to přečíst a uvidíte. :)sobota 18. ledna 2014

Bylo nebylo (5)

Omlouvám se za svou neaktivitu, ale teď se budu snažit toto meme stíhat! :) Dneska to je knížka, která má docela negativní názory (včetně mého)...
 
Zář


Náš příchod neproběhl úplně přesně podle plánu.

čtvrtek 16. ledna 2014

Blog-Tour SOPHIE JORDAN | Info

A je tu slibované blog-tour s vybranou autorkou Sophií Jordan! Proběhne příští týden a bude to takhle:

1. den: Informace o Sophii Jordan
2. den: Rozhovor se Sophií Jordan
3. den: Rozhovor s bloggerkou/blogerem ohledně Drakie
4. den: Recenze
5. den: Soutěž

Moc se omlouvám, ale nefunguje mi Blogger, takže obrázek přidám později.

Budu ráda, když se zapojíte taky! Bohužel moje pokladnička jaksi ubírá na váze, takže já vám připravím originální záložky atd. do soutěže, ale jestli vy se rozhodnete pro něco většího, to nechám na vás :) Když se zapíšete, můžete udělat taky rozhovor se Sophií, nebo prostě přečíst nebo znovu přečíst Drakii (a cokoli jiného od ní), napsat recenzi, poslat odkaz na recenzi... zapojené blogy budou zveřejněny v jednom z článků.
Linkovač (zapisujte se do pondělí, kdy blog-tour začíná):


úterý 14. ledna 2014

Recenze: Proroctví sester, čili jedním slovem NUDA


Proroctví sester (Prophecy of the Sisters, #1)Počet stran: 368
Série: Proroctví sester, 1
Nakladatelství: Knižní klub, 2011 
Hodnocení Goodreads: 3.59
Anotace:
První díl „gotické“ fantasy série situované do Ameriky konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit, a její zlá sestra Branou, jíž má Zlo vstoupit. Ale je to skutečně tak jednoduché?

Mám to shrnout jedním slovem? Nudá...

Proroctví sester mě už hodně dlouhou dobu lákalo. Je to vlastně kámoščina knížka, má doma celou sérii, tak jsem si ji prostě půjčila. Já vím, jsem cvok, doma tisíc knížek z Vánoc a knihovny, a ještě zatěžuju svou spolužačku.
Když mi říkala, že je jí úplně jedno, jak dlouho tuhle knížku budu mít...

už chápu.

neděle 12. ledna 2014

Recenze: S hlavou v oblacích (pejru)

S hlavou v oblacích (pejru)Počet stran: 120
Série: není
Nakladatelství: Fragment, 2013
Hodnocení Goodreads: 4.29
Anotace:
Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! 
Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! 
Nebo snad ano?

Na tuto knihu jsem už dlouho byla zvědavá, a právě se naskytla situace, jak elegantně vybruslit z placení a rovnou si ji pěkně přečíst. Když jsem našla novinku od Kateřiny Petrusové v bazaru v nové formě a se skvělou cenou... no neberte to. Tak jsem si řekla, že to prostě povinně přečtu, než to mamce dám.
Nezklamalo! :)

Recenze: Rozděleni časem | Bouře | Vánoční dárek No. 2

Bouře (Rozděleni časem, #1)Počet stran: 312
Série: Tempest, 1
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Fragment, 2013
Originální název: Tempest
Hodnocení Goodreads: 3.73
Anotace:
Přítomnost, rok 2009.
Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět.


Minulost, rok 2007.
Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci? Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...Když jsem tuto knihu nalezla pod stromečkem, byla jsem tak hrozně moc šťastná, tak hrdá, že tuto knihu vlastním. Na pohled vypadala tak hrozně pěkně, na obálku se pořád nemůžu vynadívat! :) Problém nastal, když jsem se do knížky začetla...
Začátek - takový opravdu rozjíždějící. Pěkný začátek. Jackson Meyer je příjemný hlavní hrdina, za což má taky autorka velký plus, že píše z pohledu kluka! :) (A samotný Jackie má plus taky, protože je dvacátého června, tedy dva dny přede mnou!) Celá kniha je taková hrozně zajímavá, úžasný námět, ale ten děj...

Šlo to z kopečka. Jednou nahoru, jednou dolů. Holly 009 byla celkem v poho, kdežto Holly 007 mi pěkně lezla na nervy. Ještě horší než Kelsey, a to je co říct! Taková protivná ukňouraná holčička. Tak si říkám, že tomu se čtenáři prostě nevyhnou. Na rozdíl od Holly tu pak byl nejlepší kamarád hlavního hrdiny Adam Silverman. Tohohle kluka jsem si zamilovala. Fakt mě mile překvapil, myslela jsem si, jaká to bude Wikipedie, ale byl opravdu fajn. Všechno věděl, všechno znal, a choval se mile. Klaním se, agente CIA!
Co se mi na Rozděleni časem opravdu líbilo asi nejvíc? Odhalování zapeklitých situací. Je Jacksonův otec agent CIA, nebo není? Kdo je tenhle a kdo tohle? Co tady dělám? Ve kterém jsem roku? Jaktože mě neznáš?
Co mi naopak vadilo - ukončování kapitol. Richelle Mead a Beth Revis jsou v tom prostě hvězdy, poslední věty v každé kapitole vás nenechají vydechnout, a neříkám, že jiní autoři to taky neumí. Bohužel, Julie Cross by se od nich mohla naučit. Jako konec Skáčeme. Oba. Poloskokem. Ale kam? Ehm, co to je?

Původně jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ok. Když jsem ale poslední čtvrtiknu (možná osminu) knihy probrečela, nad sestrou Courtney a tak dál, fakt mi to nedalo a dala jsem tomu čtyři hvězdičky. Nezabijte mě za to. ;)


pátek 10. ledna 2014

Zasvěcená ďáblovi | 2. kapitola

Tak jo, pokračuju! :) Doufám, že si tuto kapitolu užijete. (Všechny si můžete předem přečíst na mém profilu na liter.cz)
2. kapitola
Jason
Vyjeveně zírala na koleje, kde se právě rozplácnul jakýsi kluk. Odvrátil jsem ji pryč, aby neviděla tu krev okolo.
Otočila se a podívala se mi do očí. Byla to ta holka, kterou jsem viděl nad propastí. A která mě svrhla dolů, protože se mě dotkla. Povytáhl jsem obočí. "Čau."
Odkašlala si. "Ehm, ahoj." Zřejmě jí přišlo divné, že začínám konverzaci obyčejným pozdravem, zrovna poté, co nějakého kluka přejel vlak. Vždyť já ani nevím, jestli to nebyl její kluk.
"Můžu s tebou mluvit osamotě?" zeptal jsem se jí. Kdyby se mě dotkla jako obyčejná smrtelnice, nic by se nestalo. Ale na anděla taky nevypadala.
A nevypadala ani na to, že by se jí se mnou někam chtělo. Vytrhla se z mého sevření a aniž by cokoli řekla, dala se na útěk.

***
Amy
Vlastně nevím, proč jsem mu utekla. Doběhla jsem až k poště a otočila se. Ten kluk tam stále stál, jen jsem viděla drobnou siluetu. Nemohla jsem vědět, jestli i on vidí mě. Dech se mi pomalu vracel do normálu. Co to bylo za člověka?
"Hej. Jsi v pořádku?" ozval se za mnou mužský hlas. Znala jsem ho. Byl to můj soused na koleji na střední. Bydlel přímo vedle mě, a protože jsme měli tak tenké stěny, slyšela jsem většinu toho, co kdy řekl.
"Jo, myslím, že jo." Zamrkala jsem. "Vlastně jsme se ještě nepředstavili."
"Erik."
"Amelia, ale radši jsem Amy..." Nechala jsem větu doznít do vzduchu. Kdybych se včas nezastavila, dořekla bych jsem radši Amy, protože Amelia se mi říkalo tam nahoře.
Přikývl. "Byla jsi u té nehody?"
Aha, on myslí tohle. Oklepu se. "Jo, přesně tak. Je to hrozné. Sice jsem toho kluka znala asi pět minut, ale i tak..."
"Já vím, je to děs." Odmlčel se. "No, nechtěla by sis něco dát?" Ukázal na vývěsní štít budovy vedle pošty, na němž stálo: LEGEND OF RESTAURANT. Věděla jsem, že tu restauraci a fastfood v jednom vlastní Erikovi rodiče, takže jsem letmo kývla.
"Jasně, moc ráda." Ještě jsem se otočila ke kolejím.
Sice už nejsem andělem a padla jsem, ale i tak mám v sobě ochranářského ducha. A vím, že Aleck na ty koleje nešel jen tak z vlastní vůle. Někdo ho k tomu přinutil.
A až zjistím, kdo to byl, tak ho vlastnoručně zabiju.

***
Jason
 
"Do pytle!" zařval jsem, až se lidé kolem začali ohlížet. Všiml jsem si docela stinného místa u restaurace, tak jsem tam zamířil. Pak mě ale znovu přemohl vztek a nakopl jsem balvan poblíž. K mé smůle odletěl asi pět metrů pryč a lidé začali pokřikovat.
A pak se rozpršelo. Začala bouřka a ozval se první hrom.
Lidé kolem rozrušeně pobíhali a křičeli cosi ve smyslu, že ještě před chvílí svítilo slunce a najednou taková průtrž mračen. Snažím se vypadat nenápadně, a tak vlezu pod střechu venkovního posezení a nakonec otevřel dveře dovnitř.
U okna jsem viděl tu holku. Ona si mě nevšimla, jen dál hleděla z okna.
"Je tohle normální?" zeptala se kluka, co stál poblíž ní. "Vždyť ještě před sekundou svítilo slunce..." Pak se zamračila takovým zvláštním způsobem, že jsem opět znejistil.
Ta holka není člověk.
Není ani anděl.
Nabízí se jen jedna možnost, ale na to je až moc hezká a milá.
Tahle holka rozhodně nemůže být padlým andělem. Jinak bych o tom navíc věděl.
V té chvíli se na mě otočila a asi pět sekund na mě zírala. Pak vytřeštila oči. Poznala mě. Je padlým andělem. Zúžily se jí zorničky.
"Vrahu," sykla, a pak se na mě vrhla.

neděle 5. ledna 2014

Recenze: Tygrova stezka + gify

Tygrova stezka (The Tiger Saga, #2)Počet stran: 479
Série: Tygří sága, 2
Překlad: Karolina Medková
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Originální název: Tiger´s Quest
Hodnocení Goodreads: 4.40 hvězdiček
Anotace:
Víra. Důvěra. Touha. Jak daleko byste zašli, abyste zachránili svou jedinou lásku?
Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince.Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.Tygrova stezka je strhující pokračování tygří ságy, v níž se trojice hlavních hrdinů dostane zase o krůček blíž k prolomení prastaré kletby, která je svazuje.

Dlouho, hrozně dlouho jsem váhala nad hodnocením. Tygrova stezka obsahovala pořád tu protivnou Kelsey, ale zase se tam odkrylo víc z povahy Kišana a celkově to bylo fajn. Co kecám, dokonce se mi to líbilo víc než první díl.

Obálková vojna (6)

Meme od Svet kníh...
Dneska to bude Legenda od Marie Lu.


1. Česká
2. Originální
3. Maďarská
4. Španělská
5.Německá
6. Indonéská
Tak tentokrát to vezmu od nejhoršího. Indonéská obálka je fajn, ale tohle má být jakože Day??? No to si ze mě děláte srandu! Vždyť Day je tak okouzlující blonďák...! Navíc, proč zrovna rok 2130? Když už Marie Lu nechala na nás, ať si rok vymyslíme, tak ať to tak zůstane, no ne? (BTW, všimli jste si, že indonéské obálky jsou vždycky modré s ohněm a jsou tam prostě drsňáci? viz. Delirium) Německá je tak nastejno se španělskou, když je bílá barva smrti (opravdu husté, Blue Bloods!), tak pro Metiase ;). Španělská je opravdu hezká, prostě drsná po Junině stylu, ale tu bych dala spíš ke dvojce, v prvním dílu má podle mě Day trochu důležitější roli... No, a ten znak republiky je tam jako bonus? Ha, ha. Maďarská se tak krásně leskne, stejně jako originální, ale je pod ní, protože se leskne zase jiným způsobem. (no jo, jsem cvok.) Sečteno, podtrženo, česká prostě vítězí!

pátek 3. ledna 2014

Recenze: Mé sladké šestnácté století | Vánoční dárek No.1

Počet stran: 250
Série: Mé sladké šestnácté století, 1
Překlad: Andrea Vašíčková
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Originální název: My Super Sweet Sixteenth Century
Hodnocení Goodreads: 3.87 hvězdiček
Anotace:
Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. 


Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?

Abych přiznala barvu, čekala jsem trochu víc, ale líbilo se mi to. Fakt hodně.

První polovina byla taková... no, nechci říct nudná... ale jo, nudná prostě byla. Jak Cat pořád žvanila o problémech s macechou Jennou, nic moc. Ale pak? Pak se to pořádně rozjelo. Pěkně jsem se u knihy nasmála - opravdu doporučuju, pokud máte rádi oddechovky a cestování v čase.
 
Hlavní hrdinka, Caterina "Cat" Crawford, mi místy dost připomínala Angel z Počertěné (recenze). Prostě střelená holka, která si nic nerozmyslí a plácne to. Nejlepší bylo Lehký jak facka, když to její bratránek Cipriano (ach bože, to jméno mi pořád leze na mozek) používal taky. U toho jsem se teda nachechtala.

U Mého sladkého šestnáctého století jsem si báječně oddechla od všech těch dystopií a fantasmagorií, kde hrdinky zachraňují svět. Opravdu jsem si její čtení užila.
Shrnutí vedlejších postav... Alessandra, sestřenka Pazienzy D'Angeli. Na rozdíl od jejího bratra Cipriana mi její jméno vůbec nevadilo, ale Catina přezdívka Less už trošku dráždila nervy. Jinak jsem si ji opravdu oblíbila, vlastně jako většinu postav z téhle knížky. Jen ta mluva lidí ze 16. století...! Málem jsem se z toho zbláznila. Pak jsem mamce řekla "To jest nevhodné" a ta se na mě dívala, jako kdybych spadla z Marsu. Ano, takhle mě šestnácté století dokáže zmást.
Lorenzo... ach Lorenzo! Tak milý a úžasný kluk, a to jsem mu zezačátku kvůli Alessandře vůbec nedůvěřovala. Opět špatná předtucha, Lorenzo byl prostě skvělý!
Niccolo. Hm, co o něm říct? Cat měla pravdu, prostě byl moc starý. A ta zkomolenina jména... proč prostě neexistuje pouze krásný Nicolas? Niccola jsem neměla ráda, přišel mi prostě... zlý, ten špatný. V každé knížce se někdo takový najde a právě tady to byl signor di Rialto. Už jen tohle něco naznačuje.
D'Angeliovi, čili strýc Marco a teta Francesca. Fajn lidi, bylo by skvělé je někdy poznat. Mít takovou tetu nebo strýčka? BOMBA! Bohužel žádné takové štěstí nemám. Takže proto jsem k nim tak trochu přilnula ;).
Obzvlášť se mi líbily scény, kdy Cat učila Alessandru našim moderním zvykům dvacátého prvního století. Jak vytáhla iPhone a vyfotila ji, to bylo prostě skvělý! :) Vypadá to, že se k téhle knížce ráda vrátím na re-reading.
A ještě jedna zajímavost - objevila se tam pouze jedna jediná postava s modrými oči! Jinak všichni ostatní všemožné odstíny hnědé! Autorka nejspíš ráda čokoládu... ;)

Ukončení - první myšlenka: COŽE? To přece nemohlo skončit takhle otevřeně! Nemůžu se dočkat, až se pustím do A Tale of Two Centuries. Já chci zpátky Lorenza...

Vánoční dárek nezklamal... opravdu ne! :) Té první věty si nevšímejte, nějak to začít muselo...
čtvrtek 2. ledna 2014

Moje malá čarodějka - 1. kapitola

Tentokrát se jedná o fanfiction... nebudu to zbytečně okecávat, jako vždycky - ohlasy, pokračování. ;) Snad se bude líbit!
(banner opět seženete v sekci Moje tvorba)
 
 

JSI TOTÁLNÍ DEBIL! stálo na lístku přilepeném na mém batohu. Už mi to lezlo krkem, jak se někdo snažil být hrozně vtipný, a přitom vůbec nebyl.
Nevím, proč jsem byla mezi lidmi tak neoblíbená jen proto, že jsem dostala dopis z Bradavic.
Brumbál si to taky mohl líp vymyslet. Mohla jsem dopis dostat domů, a ne rovnou do školy, kde se kvůli tomu proti mně všichni obrátili zády.
Takže se každý mohl divit, když jsem vesele ukončila školní rok a s radostí vtrhla na nástupiště devět a tři čtvrtě.

*****

Vyhlížela jsem z okýnka vlaku. Se mnou byl v kupé jakýsi přerostlý kluk, opravdu, takové výšky nemohl dosáhnout nikdo. Pak to byla holka, ale ta si pořád s někým SMSkovala, takže na pokec by nebyla žádná šance. Krajina kolem vlaku byla opravdu nádherná, měla jsem chuť ji nějak zachytit.
A tak jsem vytáhla z batohu skicák a začala čmrkat. Protože vlak jel rychle a krajina ubíhala stále dál a dál, rozhodla jsem se pro kresbu v pohybu. Bude to lehce rozmazané, ale tak, aby bylo poznat, že to je prostě krajina ve výhledu z vlaku.
Když už jsem zhruba měla krajinu a kreslila okno vlaku, zjistila jsem, že mě ten kluk sleduje. Tedy ne přímo mě, ale kresbu. Zvedla jsem k němu oči. Okamžitě se odsunul.
Ach jo, tohle bude teda cesta.
V tu ránu se rozrazily dveře kupé a já leknutím nadskočila. Holka s mobilem si nedělala starosti, dokonce i kluk se začal hrabat ve svém batohu a novému spolucestujícímu nevěnovali pozornost.
Zato já doslova valila bulvy.

Přede mnou stál samotný Harry Potter.

*****

"Je tady volno?" zeptal se. Neměl zrovna extra veselý výraz, ale smutně taky nevypadal. Ostatní si ho nevšímali, takže se podíval na mě. A já rázem přimrzla k sedačce a nebyla schopná mu odpovědět. Věděla jsem, že v Bradavicích studuje "chlapec, který přežil". Jen jsem netušila, že ho potkám. A že se mi z něj budou podlamovat kolena jsem taky nevěděla.
"Ehm, jo, jasně," vysoukám ze sebe nakonec a přitáhnu si svůj kufr blíž k sobě. Všimnu si, že má zlomenou nohu a chodí o berlích. Svalí se na sedačku naproti mě a roztáhne noviny Denní věštec. Vždycky jsem toužila, že si je jednou přečtu, takže jakmile se dostanu do Bradavic, zajistím si, aby mi ho dodávali.
Mně samotné se nelíbí, když mě někdo šmíruje, kluk před chvilkou byl toho důkazem, ale já si prostě nemohla pomoct a stále se na nového cestujícího dívala. Harry to po chvilce vycítil a podíval se na mě.
"Děje se něco?"
Stále jsem nevěřila, že se bavím s Harrym Potterem. Zavrtěla jsem hlavou. "Ne."
Povytáhl obočí, protože jsem pohledem neuhnula. Tak jsem nakonec sklopila hlavu. Když jsem oči zase zvedla, už si četl. Takže jsem vytáhla svůj skicák a opět se ponořila do kreslení.

*****

"Dávej bacha!" okřikla mě vztekle holka s mobilem, když jsem do ní omylem narazila.
"Neudělala jsem to schválně," bránila jsem se. Jenom jsem se snažila procpat tím pitomým malým otvorem, který nazývají dveře, abych se dostala z vlaku. Nemohla jsem vědět, že napálím přímo do ní. "Omlouvám se."
"Tss," odsekla a táhla svůj kufr na kolečkách pryč. Přitom neustále chatovala na mobilu. Nechápala jsem ji. Když na mě ukázala prostředníček, už se ve mně vzedmula vlna hněvu a vystartovala jsem. Pak mě někdo ale chytil za rameno a tak mi celý výstup zkazil.
"Klid," ozvalo se a já na místě ztuhla. "Je Malfoyová."
"Hm, to vysvětluje dost věcí," zamumlala jsem pro sebe. Když jsem se otočila, už tam nebyl.
Jestli jsem si myslela, že život v Bradavicích bude na rozdíl od toho předešlého obyčejný, asi jsem se dost spletla.
"Hej, ty nová!"
Ve chvilce, kdy jsem se otočila, mi do obličeje stříkla červená teplá tekutina.
Zaječela jsem.
 
--> další kapitola: 1. února -->
pouze s ohlasy! :)

January Random Reads | Čtení na leden

Random Reads
Všechny ty obrázky ohledně to-read listů mluví pravdu. Neustále si přidávám knihy, co bych chtěla číst, a pak se můžu divit, že se jich tam nakupilo už přes 600...
Random.org mi dnes vybral číslo 312 a knihou je:

středa 1. ledna 2014

Music of Adelle's Heart - Leden 2014A tak začneme rok mou milovanou písničkou, kterou mám i jako vyzvánění a naučila jsem se ji i na klavír. ;) Můžete si ji pustit, když budete číst první kapitolu Zasvěcené ďáblovi... ;)

Zasvěcená ďáblovi | 1. kapitola

Ahoj.
Tak jsem si říkala, jestli to napíšu jako knihu, ale zatím to budu dávat na blog. Pokud to bude mít ohlasy, tak budu pokračovat. A jestli ne? No, tak se takhle povídka ztratí. ;)
Banner i signatura jsou mojí tvorbou... jestli si budete chtít banner dát, klikněte nahoře na liště do Moje tvorba, tam bude odkaz či obrázek. Nezapomeňte se pak zapsat, abych věděla, kdo všechno si ten banner vzal ;) Jak se vám líbí?
1. kapitola
Amy
Ručičky hodin se pohybovaly. Jedna se nepatrně pohnula za minutu, druhá se pohnula každou sekundu a třetí jsem nedokázala odhadnout. Čas stále běžel. A já absolutně nevěděla, co dělat.
Přetočila jsem se na bok a pohled mi padl na obrázek postavený na nočním stolku. Já tam byla celá rozesmátá a jednou rukou mě objímal můj přítel Dickens. Přemohl mě vztek, a tak jsem obrázek roztřískala o zem.
Chtělo by to nějakou akci, pomyslela jsem si. Jinak tady doma shniju.
Tak jsem se převlékla a rozhodla se, že půjdu na něco véélice akčního. Projdu se do té nejlepší cukrárny, která je tady ve městě. Aspoň přijdu na jiné myšlenky.
***
Protože bylo teplo, cukrárna otevřela i venkovní posezení. Bohužel stála zrovna na vlakovém nádraží, což jsem ale vždycky uvítala, když jsem dojížděla do školy. Teď bylo léto, prázdniny, a tak jsem seděla, sem tam upila frappé a jen sledovala projíždějící vlaky.
"Ehm, zdravím, můžeme si přisednout?"
Zvedla jsem hlavu. Nade mnou byl příjemně vyhlížející pár. Všechna místa venku už byla obsazená a jim se nejspíš nechtělo jít dovnitř. Z jedné židle jsem sundala svou tašku. "Jasně." Strčila jsem si do uší MP3 přehrávač a snažila se nevnímat jejich rozhovor.
Pak se kolem mě prohnalo hejno kluků, nejspíš v mém věku, a jeden z nich si všiml, že se na ně dívám. Mávl na mě, ať jdu za nimi. Vzala jsem si tedy věci, vrátila prázdnou skleničkou od frappé na odkládací pult a rozběhla se za nimi. Díkybohu jsem si dnes vzala kraťasy, a ne sukni.
"Ty ji znáš?" zeptal se jeden pihovatý zrzek, který si mě všiml jako první, když jsem k partě přiběhla.
Kluk, co na mě mávnul, zavrtěl hlavou. "Zatím ne. Já jsem Aleck."
"Amy," představila jsem se a slabý hlásek v hlavě mi šeptal: Proč jsi sem za nimi chodila? Jsi vůbec normální?
"Podívej, Amy, máme takový plán," začal mě vykládat Aleck. Já ho ale v půlce proslovu přestala vnímat a rozhlížela se po ostatních. Bylo tady 6 kluků, včetně Alecka. Všichni vypadali nějak podivně, ale ani moje bývalé schopnosti je nedokázaly odhadnout.
Ach bože, proč jsem musela padnout?
Kdyby se tak nestalo, mohla bych je odhadnout úplně přesně. Jenže takhle mi nezbylo nic. Teda kousíček té veškeré energie ano, což je docela podivné, ale i tak. Ráda bych věděla, co si o nich myslet, a jestli bych se radši neměla vrátit zpět do cukrárny.
A pak se ozvaly podivné zvuky. Jako by nevycházely někde za mnou, spíš... pod zemí. Zamračeně jsem hleděla na trávu a hlínu, na níž jsem stála. Když jsem zaostřila zrak, všimla jsem si, že se země lehce třepe. Vidět to mohl jen člověk se stálým nadpřirozeným zrakem, a ten mi jakožto padlému anděli zůstal. Dřepla jsem si a sledovala to maličkaté zemětřesení. Něco se stalo, to je jasné. Ale co? Nedostavila jsem se včas před Lucifera?
Hm, ne, to je blbost, byla jsem tam před týdnem. Někdo ho naštval? To se stávalo často, ale nikdy nebyly takovéhle účinky.
Pak se najednou země otevřela a vlna energie mě odvalila o kousek dál. Překvapeně jsem vyjekla, ale nevypadalo to, že by to kluky nějak zajímalo. Ani lidé z cukrárny necekli. Opatrně jsem vstala a naklonila se nad díru. Na první pohled vypadala stejně jako každá jiná. Na druhý už jsem spatřila drobné černé kameny, co se krásně třpytily a místy zářily oranžovou barvou. Natáhla jsem ruku a jednoho se dotkla. Trošku to pálilo.
A pak se v díře objevily oči. Neucukla jsem, ale zahleděla se do nich. Takovou modř jsem ještě v životě neviděla. Oči se trošku zúžily, vypadalo to však, že se usmívá, ne že by se šklebil nebo připravoval na útok. Pár modrých studánek se začal přibližovat, až se na okraji díry ocitla ruka, jak se někdo snažil zachytit. Jde si snad pro mě? To by nedělali tak pomalu, rovnou by mě drapli a strhli dolů.
Chtěla jsem té osobě pomoct, a tak jsem natáhla ruku a dotkla se jeho dlaně. Jak se to stalo, okamžitě se propadl zpátky dolů, až to zadunělo, a země se okamžitě zavřela. Bylo to během sekundy.
Vyjeveně jsem na to zírala, když se ozvalo: "Amy!"
Otočila jsem se za tím vyděšeným výkřikem. Jekot jsem nikdy neměla ráda. Můj obličej v tu ránu musel vypadat, jako bych prožívala Vřískot.
Na koleji byl Aleck. Všimla jsem si ho právě ve chvíli, kdy do něj narazil projíždějící vlak.
Pak mě kdosi strhl rychle stranou, aby mě síla vzduchu kvůli rychlosti vlaku nestrhla s sebou. Byla jsem tak blízko kolejí, až to bylo nebezpečné.
Jen kdyby ten někdo věděl, že já už umřít nemůžu. Aspoň ne tímto způsobem.

--> následující kapitola - 10. ledna 2014 -->
 

Zasvěcená ďáblovi | Anotace

Chystám povídku na tenhle blog, mám připravenou signaturu i banner. Takže to bude takhle: když budou ohlasy, budu pokračovat. Když ne, tak nic ;)

ANOTACE:
Amy v sobě musí znovu najít člověka.
Jason jich má až příliš.

Jason žije pod zemí v pekle. Amy na Zemi a musí se zotavit z podvodu svého přítele a to, že je padlý anděl, to mu taky moc nepomáhá. Skrývá se v ní někde zlo? A naopak v Jasonovi dobro? Setkají se někdy? A co když spolu upíší dohodu?
Tady je signatura:
Tak co, myslíte, že se vám bude líbit? :)

Recenze: Milion sluncí | Loď mezi hvězdami pokračuje

Milion sluncí (Across the Universe, #2)
Počet stran: 303
Série: Vesmír, 2
Překlad: Petr Eliáš
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Originální název: A Million Suns
Hodnocení Goodreads: 4.09 (z 25 639 hodnocení)
Anotace:
Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos.

Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojili. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že před sebou mají dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?


Pokračování úspěšné Lodi mezi hvězdami nezklamalo. Opět jsem u stránek nemohla dýchat a všechno jsem prožívala společně s Amy a Synem.

Velká čtecí výzva 2014


A jdu do dvou výzev! :) Praštím dva brouky zaráz. Tak uvidíme, jak to dám.
Snad se nebudete zlobit (no co s tím naděláte, že? ;)), ale trochu jsem si to upravila.


Přečíst 10 různých knih z různých sérií:

 1.  Tygrova stezka (Tygrovo prokletí *2*)
 2.  Rozděleni časem: Bouře (Tempest *1*)
 3.  Proroctví sester (Proroctví seter *1*)
 4.  Drakova přísaha (House of Night Novellas *1*)
 5.  Zář (Zář, *1*)
 6. Nebezpečná láska (Bavettovi *1*)
 7.  Šampion (Legenda *3*)
 8.  Aréna smrti (Hunger Games *1*)
 9.  Outsider (Tommy a Tara *1*)
 10. Příběh draků (Serafína *1*)
Přečíst 10 knih z mé knihovničky

 1.  Mé sladké šestnácté století
 2.  S hlavou v oblacích pejru
 3.  Šampion
 4.  Aréna smrti
 5.  Dotek chladu
 6.  Vražedná pomsta
 7.  Serafína
 8.   Síla vzdoru
 9.  Paranormálové: Zlodějka duší
 10. Svůdné zloPřečíst 5 knih v angličtině:

 1.  Fallen Angel
 2.  Destroy Me
 3.  Impostor
 4.  See Me
 5.  AnnabelRozečíst 3 nové knižní série:

 1. Proroctví sester
 2.  Zář
 3.  BavettoviPřečíst 10 knih na jejichž obale převládají tyto barvy:

 1. bílá - Šampion
 2. žlutá/oranžová - Tygrova stezka
 3. růžová - Narozen o půlnoci
 4. červená - Hon
 5. modrá - S hlavou v oblacích pejru
 6. zelená - Destroy Me
 7. černá - Nebezpečná láska
 8. šedá - Paranormálové: Zlodějka duší
 9. hnědá/zlatá - Tak trochu jiná
 10. fialová - AnnabelPřečíst knihy začínající na dané písmeno v abecedě:
A - Aréna smrti
B - Bavettovi: Zakázaná přitažlivost
C - Čarodějka (Dračí oči)
D - Drakova přísaha
E - Erilian: Město čarodějů
F - Fallen Angel
G
H - Hrej hráčem
CH
I - Impostor
J
K - Kronika Kambionů: Osudová přitažlivost
L - Lovkyně snů: Procitnutí
M - Mé sladké šestnácté století
N - Nebezpečná láska
O - Outsider
P - Proroctví sester
R - Rozděleni časem: Bouře
S - S hlavou v oblacích pejru
T - Tygrova stezka
U
V - Vražedná pomsta
Y
Z - Zář

Přečíst knihy 5 autorů různých národností:

 1.  Tygrova stezka - Colleen Houck - USA
 2.  S hlavou v oblacích pejru - Kateřina Petrusová - Česká republika
 3.  Zář - Alexandra Adornetto - Austrálie
 4.  Šampion - Marie Lu - Japonsko
 5.  Dotek chladu - Tamina Berger - Německo

Přečíst knihy 5 nových autorů, které jsem doposud nečetla:
 1.  Rachel Harris (Mé sladké šestnácté století)
 2.  Kateřina Petrusová (S hlavou v oblacích pejru)
 3.  Michelle Zink (Proroctví sester)
 4.  Alexandra Adornetto (Zář)
 5.  Anna Pavlíčková (Svět za jezerem)

Přečíst 5 různých knih, jejichž název obsahuje:
1 slovo - Zář
2 slova - Proroctví sester
3 slova - Rozděleni časem: Bouře
4 slova - Mé sladké šestnácté století
5 slov - S hlavou v oblacích pejru

Knižní výzva 2014

knizni-vyzva-ikonka
Pořádá (jako obvykle ;)) Ells.
Letos si dám něco vyššího... Držte mi palce, tohle splním!


Leden

1. Rachel Harris - Mé sladké šestnácté století (recenze)
2. Colleen Houck - Tygrova stezka (recenze s gify)
3. Julie Cross - Rozděleni časem: Bouře (recenze)
4. Kateřina Petrusová - S hlavou v oblacích pejru (recenze)
5. Michelle Zink - Proroctví sester (recenze)
6. P. C. Cast, Kristin Cast - Drakova přísaha
7. Alexandra Adornetto - Zář (recenze)
8. Kateřina Petrusová - Nebezpečná láska (recenze)
9. Marie Lu - Šampion ("recenze")
10. Anna Pavlíčková - Svět za jezerem
11. Heather Terrell - Fallen Angel (EN)

Únor

12. Suzanne Collins - Hunger Games (RC recenze)
13. Tamina Berger - Dotek chladu (RC recenze)
14. Nikki Finn - Outsider (mini-recenze)
15. Suzanne Collins - Hunger Games 2 (RC recenze)
16. Rachel Hartman - Serafína: Příběh draků (RC recenze)
17. Suzanne Collins - Hunger Games 3 (RC recenze)
18. Tahereh Mafi - Destroy Me (EN)(recenze)
19. Kiersten White - Paranormálové (recenze)
20. Wendy Higgins - Svůdné zlo (recenze s gify)

Březen

21. Lauren Oliver - Delirium (recenze)
22. Kristina Hlaváčková - Dračí oči: Čarodějka (RC recenze)
23. Michaela Burdová - Syn pekel: Vlčí krev (RC recenze)
24. Emma Hart - Hrej hráčem (RC recenze)
25. Alina Bronsky - Za zrcadlem (recenze)
26. Susanne Winnacker - Impostor (EN)
27. Nina Berry - Tak trochu jiná (recenze)
28. Andrew Fukuda - Hon (ARC recenze)
29. Kiersten White - Paranormálové 2 (recenze)

Duben

30. Katie McGarry - Překroč svůj stín (recenze)
31. Renáta Madejová - Přitažlivá drzost -nedočteno-
32. P.C. Cast, Kristin Cast - Škola noci 7 -nedočteno-
33. Lauren Oliver - Pandemonium (recenze)
34. Rick Riordan - Percy Jackson: Zloděj blesku (RC recenze)
35. Lisa McMann - Lovkyně snů: Procitnutí (RC recenze)
36. Michaela Burdová - Syn pekel 2: V moci démonů (RC recenze)

Květen

37. Jaime Reed - Osudová přitažlivost (RC recenze)
38. Cassandra Clare - Město z kostí (recenze)
39. Emma Hart - Hrej tajně (RC recenze)
40. Lauren Oliver - Annabel (recenze)
41. Veronika Matysová - Míša v síti (recenze)

Červen

42. Tereza Janišová - Erilian: Město čarodějů (recenze)
43. Petra Machová - Síla duše (recenze)
44. Anna Godbersen - Luxus (recenze)
45. Lucie Fidlerová - Narozen o půlnoci: Dračí znamení (RC recenze)
46. Julie Cross - Rozděleni časem: V pasti (RC recenze)

Červenec

47. Kelley Armstrong - Přivolávání (RC recenze)
48. René Goscinny - Asterix a Olympijské hry
49. Rick Riordan - Percy Jackson: Moře nestvůr (RC recenze)
50. Alex Flinn - Dýchání pod vodou (recenze)
51. Meagan Spooner - V podsvětí (recenze)
52. Jeff Kinney - Rodrick je king
53. David Levithan - Den co den (recenze)

Srpen

54. Kiersten White - Paranormálové 3 (recenze)
55. Kateřina Petrusová - Nepřítel mého nepřítele (mini-recenze)
56. Kateřina Petrusová - Zakázaná přitažlivost (RC recenze)
57. Christoph Marzi - Poslední čarodějka: Zpívající město (RC recenze)
58. Michaela Burdová - Křišťály moci: Zrada temného elfa (RC recenze)
59. Tahereh Mafi - Jsem rozohněná (recenze)
60. Sophie Jordan - Drakie 3.5: Bez dechu (recenze)

Září

61. Richelle Mead - Věk X: Šachovnice bohů -nedočteno-
62. Michaela Burdová - Volání sirény: Prokletí (RC recenze)
62. John Green - Hvězdy nám nepřály (recenze)
63. Cassandra Clare - Město z popela (recenze)

Říjen

64. J. K. Rowling - Harry Potter 6: Princ dvojí krve
65. Ruta Sepetys - Potrhaná křídla (recenze)

Listopad

66. Jaime Reed - Smrtící pouto (RC recenze)
67. Richelle Mead - Zlatá lilie (RC recenze)
68. Emma Hart - Hrej férově (RC recenze)
69. Sally -  Nobody's Like You
70. Cora Carmack - Losing It (ARC recenze)
71. Michaela Burdová - Křišťály moci 2: Hněv Pána ohně (RC recenze)
72. Zdeněk Svěrák - Tři bratři (RC mini-recenze)
73. Kathleen O'Reilly - Prodám duši, zn. Rychle
74. Rainbow Rowell - Fangirl
75. Isaku Natsume - No Color (recenze)
76. Natsukawa Shiori - Uncontrol (recenze)

Prosinec

77. Amanda Hocking - Dědička (recenze)
78. Kelley Armstrong - Probouzení (RC recenze)
79. Alice Oseman - Solitaire (recenze)
80. Kateřina Petrusová - Pekáč buchet (RC recenze)
81. Andrea Kabeláčová - Trhni si! (RC recenze)
82. Veronika Burgerová - Láska psaná krví
83. Michaela Burdová - Věž zkázy (RC recenze)
84. Odette Beane - Once Upon a Time: Bylo nebylo (recenze)
85. Kiera Cass - Selekce (recenze)